Život... a poezie...? : eseje /

Soubor textů českého divadelníka, publicisty a recitátora, představuje v šesti rozsáhlých celcích českou i světovou poezii, vzpomínkové texty, eseje o festivalech a divadlech poezie, autorské rozhovory.

Main Author: Kovářík, Miroslav, 1934-
Format: Book
Language: Česky
Published: Praha : Galén, [2017]
Edition: První vydání
Subjects:
Konspekt: 82-1/-8
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Soubor textů českého divadelníka, publicisty a recitátora, představuje v šesti rozsáhlých celcích českou i světovou poezii, vzpomínkové texty, eseje o festivalech a divadlech poezie, autorské rozhovory.
Texty prvního a pátého oddílu vycházely v Týdeníku Rozhlas v letech 2001-2010, byly vázány na autorův rozhlasový pořad, další texty byly publikovány v rozmanitých časopisech (Host, Tvar a jiné). První oddíl představuje české a slovenské básníky i prozaiky v chronologickém sledu. Druhý se zabývá antologiemi, sborníky, almanachy, nahlíží obecné literární jevy. Třetí je zaměřen na světovou poezii, čtvrtý shrnuje vzpomínkové texty, pátý přináší texty o přednesu básní a tvůrčím procesu divadla poezie, šestý je výběrem z třinácti autorových rozhovorů. - Kniha představuje především pozoruhodnou osobnost autora a interpreta, který dokázal recitovat před třicetitisícovým publikem, zpřístupnit skvosty české i světové poezie ve svých esejích a promlouvat o ní pozoruhodným způsobem na rozhlasových vlnách. - Jmenný rejstřík.
Item Description: Kniha byla vydána ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR
Obsahuje rejstřík
Physical Description: 358 stran ; 27 cm
ISBN: 9788074922961